زندگی‌نامه دن براون نویسنده کتاب‌های رمز داوینچی، شیاطین و فرشتگان، نماد گمشده و دوزخ   ارسال شده در تاریخ : سه شنبه ، ۷ خرداد ۱۳۹۲

زندگی‌نامه دن براون نویسنده کتاب‌های رمز داوینچی، شیاطین و فرشتگان، نماد گمشده و دوزخ

دن بروان متولد۲۲ژوئیه۱۹۶۴میلادی در شهر اکستر نیـوهمپشایر است. او خواهـری بزرگ‌تـر به نام والری و برادری کوچک‌تر به نام گریگوری دارد.

پدر دن، ریچارد بروان، که او را دیک صدا می‌کنند، در مدرسه عالی فیلیس ازمدرسه‌های بسیـار مهم، تدریس می‌کرد. او در سال۱۹۶۲ استخدام و در سال۱۹۹۷ بازنشسته شد. دیک در سال۱۹۸۹جایزه ویژة ریاست جمهوری آمریـکا را در بخـش علوم و تدریـس ریاضی از رئیس جمهور وقت، جورج اچ دبلیو بوش دریافت کرد. دیک و همسرش، کانی، فرزندان خود را در محـوطة دانشـگاهی شهر اکستر بزرگ کردند. این محیط علاوه بر دیدار شخصیت‌های برجسته علمی و دسترسی به منبع‌های درسی، فرزندان خانواده براون را با شاگردان برجسته‌ای نیز از سراسر کشور آشنا می‌کرد، که در رشد هوشی آنها موثر بود. دیک با مهارتی که در ریاضی داشت  برای فرزندان خود معماهای سرگرم‌کننده‌ای طرح می‌کرد، همین زمینه‌ای برای رشد استعداد دن در طرح داستان‌هایی با زمینة معمایی بود. دن بروان در مقطع دبیرستان وارد مدرسه عالی اکستر شد. روش تدریس در این مدرسه به شاگردان جسارت می‌بخشید تا عقیده‌های پذیرفته شده را زیر سوال ببرند. شاید همین کلاس‌ها و بحث و گفتگوها، اندیشـه آزاد را در ذهن دن بروان شکل… داد. او در مصاحبه‌های خود به نقش معلم‌های خود در پیشرفت او در نویسندگی اشاره کرده است. او حتی شخصیت اصلی داستان خود را در دو کتاب شیاطـین و فرشتـگان و رمز داوینچی، رابرت ‡لانگدون، فارغ التحصیل… مدرسه اکسترمعرفی می‌کند. او پس از مدرسه اکستر برای ادامة تحصیل… به دانشکده امرست(Amherst) رفت که شباهت زیادی با مدرسه اکستر داشت. امرست نیز موقعیت مناسبی برای رشد خلاقیت نویسندگی او بود و از بهترین دانشکده‌های علوم انسانی است که نویسندگان بسیاری را در خود پرورده بود. دن براون کارشناسی خود را در ادبیات انگلیسی از همین دانشکده دریافت کرد. پس از آن به هالیوود رفت تا  به عنوان ترانه‌سرا مشغول کار شود. یکی از ترانه‌های او در مراسم المپیک ۱۹۹۶آتلانتا خوانده شد. ولی این نوع زندگی بسیار دشوار بود و به همین دلیل… کار خود را رهـا کرد. سپس برای یک سال در دانشگاه سویل… اسپانیا در رشته تاریخ هنر به تحصیل… پرداخت. در سال ۱۹۹۳ میلادی مانند پدر در مدرسه عالی اکستر مشغول تدریس شد. با این که زندگی یک معلم مانند دنیای موسیقی هیجان‌انگیز نبود، ولی زمینة خوبی برای پیشرفت در نویسندگی بود.
بازگشت